برای شروع این مقاله، از شما می‌خواهیم که یک سوال از خودتان بپرسید. آیا قصد دارید بهتر لباس پوشیدن را شروع کنید؟

بسیاری از ما هر بار که به لباس پوشیدن فکر می‌کنیم شاید دچار سردرگمی هستیم و ساعت‌ها طبق معمول جلوی کمد لباسمان می‌ایستیم و به این موضوع فکر می‌کنیم که امروز باید چه لباسی بر تن کنیم!

برای پاسخ به این سوال، جای مناسبی آمده اید. اصلاح کمد لباستان به شما کمک خواهد کرد تا استایلتان را طبقه بندی کنید و در انتخاب بهتر، بهینه تر عمل کنید. این موضوع برای شما چه در حال پیروی کردن از یک سبک خاصی باشید؛ چه از یک سری شواهد از استایل دیگران الهام گرفته باشید باز هم می‌تواند نقطه عطفی بزرگ در استایلتان ایجاد کند.

به منظور کمک کردن بهتر به شما، تمامی موارد معرفی شده در این مقاله از برند‌هایی انتخاب شده اند که می‌توانید از آن‌ها خرید کنید و لینک‌های آن‌ها در دسترس قرار داده شده اند. در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه می‌توانید درباره هر آیتم مورد نظرتان بپرسید تا ما بتوانیم در خرید و مشاوره استایل به شما کمک کنیم.


این موضوع وسوسه انگیز است که شما گاهی به مرکز خرید بروید و به طور تصادفی لباس‌هایی را که دوست دارید خریداری کنید، اما کمد لباس شما باید یک Consistency یا قوام جانانه داشته باشد تا بتوانید استایلی منعطف داشته باشید.

از این رو اولین و مهمترین قدم شما این خواهد بود که لباس‌های اصلی خود را مرتب کنید. صرف نظر از اینکه مطابق با چه نوع سلیقه و سبکی جلو می‌روید، یک تعداد آیتم‌های پایه ای باید در کمد لباس شما پیدا شود. لباس‌های اصلی و ضروری وجود دارد که هر مردی باید آنها را داشته باشد که پایه و اساس هر کمد کپسولی مدرن است، آنها بسیار همه کاره هستند، در برابر تغییرات مد مصون هستند و کمد لباس هیچ مردی نباید بدون آنها باشد.

در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد تا ده ستون اصلی یک کمد کپسولی تابستانه را بشناسید و بر اساس آن تغییرات لازم را در کمد لباستان اعمال کنید. قطعاً نیاز خواهید داشت تا آیتم‌هایی را خریداری کنید و یا حتی از شر تعدادی از آن‌ها خلاص شوید.


1.پیراهن آکسفورد Button down

پیراهن‌های آکسفورد یکی از بهترین پیراهن غیررسمی و اسمارت هستند که می‌توانند همه کاره باشند و با هر نوع از پوشش‌ها سازگاری دارند.

پیراهن‌های Button down دارای یک دکمه کوچک در زیر یقه هستند که به منظور صاف و منظم ایستادن یقه برروی گردن و همچنین ایجاد یک نمای مثلثی زیبا بر روی سینه، دوخته می‌شوند.

شما می‌توانید پیراهن‌های آکسفورد را بر روی یک تی شرت با شلوارک و صندل چرمی بپوشید تا ظاهری شاداب درتابستان داشته باشید، یا آن را با آیتم های غیررسمی مانند اسنیکرز، حتی ژاکت‌های کش بافت پشمی نیز بپوشید.

این پیراهن همه کاره ترین پیراهن کمد لباستان خواهد بود و وجود رنگ‌های آبی روشن، سفید و سرمه ای از نیاز‌های اولیه ای است که در کمد لباس هر مردی الزامیست.

برای خرید پیراهن های آکسفورد Button down پیشنهاد ما به شما برند Mango است.

پیراهن‌های آکسفورد انعطاف خاصی به استایل شما خواهند بخشید. مطمئن باشید که این پیراهن‌ها با یک کیفیت پارچه زیاد، ماندگاری زیادی برای شما خواهند داشت. داشتن یک پیراهن آکسفورد دنیم یا طرح شامبری(جین کاغذی) هم به شما توصیه می‌شود که می‌تواند با یک جکت دنیم(جین) سرمه ای در روز‌های خنک تر تابستان و حتی پاییز نیز استایلی جذاب برای شما بسازد.


2. تی شرت‌های ساده تک رنگ

تی شرت‌های ساده و تک رنگ متحدان لاینفکی از استایل شما خواهند شد که بهتر است بر روی آن‌ها سرمایه گذاری کنید و در خریدشان دقت و حوصله زیادی به خرج دهید. یک تی شرت خوب و با کیفیت ارزش سرمایه گذاری دارد.

تی شرت هایی را پیدا کنید که فیت آن‌ها به مثابه یک دستکش کاملاً فیت بر روی دستتان باشد و بر روی بالا تنه، مخصوصا سرشانه شما به همان اندازه، مناسب شما باشند.

داشتن یک کمد کپسولی تابستانه با چندین تی شرت در هر رنگ یعنی نگرانی کمتر در اساس استایلتان، سعی کنید تی شرت هایتان را فقط بر سفید و مشکی متمرکز نکنید و از رنگهای مختلف مانند سرمه ای، سبز، بژ و خاکستری هم در کمد لباستان داشته باشید.

تی‌شرت‌ های ساده یکی از آن مواردی هستند که تقریباً هر روز می‌توانید آن ها را بپوشید، بنابراین مهم است که تی شرت هایتان را درست انتخاب کنید و گزینه‌های زیادی در دسترس داشته باشید.

برای تنوع بیشتر و بسته به نوع تایپ بدنی تان می‌توانید از تی شرت های ساده یقه هفت یا یقه گرد استفاده کنید. توصیه ما برای داشتن تی شرت یقه هفت به افرادی ست که دارای سرشانه پهن و سینه عضلانی تر هستند و همچنین گردن بلندی نداشته باشند.

برای تی شرت، پیشنهاد ما به شما استفاده از تیشرت های اچ ان ام است، با توجه به قیمت مقرون به صرفه ای که دارند می‌توانید انتخاب های متعددی داشته باشید.

3.پولو شرت

پولو شرت، در اصل فاصله بین یک پیراهن آکسفورد و یک تی‌شرت را در کمد لباس شما پر می‌کند. این جمله به این معنی است که پولو شرت ها هم آزادی و حس رهایی تی شرت ها را دارند و هم دیسیپلین و قانون مندی پیراهن‌های آکسفورد را یدک می‌کشند.

پولو شرت‌ها را می‌توانید با هر چیزی مثل شلوارک و کفش اسنیکرز بپوشید و حتی شلوار و کفش های دربی نیز می‌توانند مناسب یک ترکیب مناسب برای شما باشند.

پولو شرت اخیرا در قوانین لباس پوشیدن یا همان دِرِس کد، با کت و شلوار ها انعطاف پذیری خوبی دارند که می‌توانید آن ها را با کت شلوار برای عروسی‌های تابستانی و مراسم‌های مختلف نیمه رسمی دیگر در هوای گرم بپوشید.

برای درک بهتر قوانین لباس پوشیدن مقاله مرتبط را مطالعه کنید.

طبق بررسی انجام شده ی ما، یکی از با کیفیت ترین و ماندگارترین پولوشرت ها را می‌توانید از برند ماسیمو دوتی تهیه کنید

4.پیراهن های یقه کوبایی

این پیراهن با یقه‌ی باز و گسترده ای که دارند، همیشه حس خنکی خوبی به شما خواهد داد. این پیراهن، تابستانی ترین بالا پوششی است که در کمد لباس هر آقایی پیدا می‌شود و جایگزین مناسبی برای مدل پیراهن‌های آستین کوتاه سنتی می‌تواند باشد.

این پیراهن ها کُپ راحتی دارند و اغلب با فیت گشاد تری دوخته می‌شوند تا هوا در زیر لباس در جریان باشد و حس خنکی را ایجاد کند. پیراهن‌های یقه کوبایی با لباس‌های ساحلی، لباس های غیررسمی و یا حتی کت و شلوار های شخصی دوزی شده نیز به همان اندازه عالی به نظر می‌رسند.

البته همه چیز به این برمی‌گردد گه شما بتوانید به درستی پیراهن را در رویداد‌های متفاوت به درستی ترکیب کنید، به هر پیشنهاد می‌کنیم برای ترکیب بندی آن با کت شلوار حتما با تیم مشاوره ما صحبت داشته باشید.

یکی از ترند های امسال برای پیراهن‌های کوبایی مختص برند زارا است، ما برای پیراهن‌های کوبایی برند زارا رو پیشنهاد می کنیم.

در انتخاب پیراهن‌های یقه کوبایی، مدلی را انتخاب کنید که نسبت به اندام شما کمی بزرگ تر و با فیت گشاد تری باشد و به سمت پارچه هایی با جنس خالص یا ترکیباتی از لینن و پنبه بروید تا درهوای گرم حداکثر استفاده از خنک بودن را ببرید.

ترند‌های جدیدی در دوخت و انتخاب پارچه این نوع پیراهن‌ها در جریان است. یکی از آن‌ها پیراهن‌های Cut out هستند که با وجود فصل گرما اما از پارچه های کاموایی یا حتی پشمی در دوختشان استفاده می شود اما به دلیل مدل پارچه ها قابلیت تنفس پذیری زیادی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باعث می شود حس خنکی بهتری داشته باشند.


5.شلوار چینو

این شلوار ریشه‌ی جالبی در استایل امروزی ما دارد. اگر کمی مطالعه داشته باشید به لغت Ivy League Schools شاید برخورد کرده باشید. این اصطلاح به یک لیگ از دانشگاههای برترامریکا گفته می‌شود که با هم لینک هستند و یک زنجیره بزرگی از دانشگاه‌های برتر امریکا را تشکیل داده اند; دانشگاه هایی مثل هاروارد، پنسیلوانیا و پرینستون جز این لیگ هستند.

اما چرا به این موضوع در اینجا اشاره کردیم؟

در اصل پوشیدن شلوار چینو یکی از نوع پوشش‌های رایج در این دانشگاه‌ها بوده که در حال حاضر نیز یک ترند بزرگ است و چینو بدون شک جذاب‌ترین گزینه برای پوشاک پا هست. شلوار چینو یک حد واسط بین شلوار جین و شلوار مجلسی را دارد و می‌توانند با هر چیزی با دوخت‌های متفاوتی از کت های متفاوت گرفته تا تی شرت و صندل پوشیده شوند.

برای داشتن حداکثر انعطاف این شلوار در ست شدن با بقیه آیتم‌ها، سعی کنید به سمت یک چینو با فیت اسلیم کلاسیک یا راسته بروید و از بین رنگ‌های ظریفی مانند سرمه ای، سایه‌های کرمی و قهوه ای یا خاکی کلاسیک شلوارتان را انتخاب کنید.

در مقاله ای جداگانه به توضیح درباره شلوار چینو پرداخته ایم; لینک مقاله

یک شلوار چینو از برند منگو یکی از کاربردی ترین پیشنهادات ما برای شماست

6.شلوارک

درست است که شلوارک در کشورهای نوار شمالی یا مرکزی کشورمان زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد اما شما نمی‌توانید پاهایتان را در تمام سال پنهان کنید.

حداقل در خانه بسیاری از ما شلوارک بر تن داریم و باید بدانیم که شلوارک‌ها هم به اندازه شلوارهای تمام قد مهم است، حتی اگر استفاده زیادی از آنها نداشته باشیم. سبک‌های زیادی برای انتخاب بین شلوارک‌ها وجود دارد، اما برای استفاده بیشتر از آن‌ها، توصیه می‌کنیم حتی به سمت شخصی دوزی بروید.


اگر می‌خواهید یک شلوارک خوب بخرید، شلوارک‌های پیلی دار یا چینو‌های ساده پیشنهادات عالی هستند، زیرا آن قدری منطبق هستند که هم بتوانید آن‌ها را با یک پیراهن و کفش‌ صندل یا قایقی بپوشید و حتی به یک مهمانی شام در تابستان گرم بروید.

شلوارک های گورکا نیز یکی از ترند های بی انتها (timeless) هستند که هیچ گاه از مد نمیافتند و البته که کلاسیک و رسمی به نظر می رسند. این نوع شلوارک، برای ساخت یک پوشش کژوال اسمارت بهترین گزینه هستند. به شخصی دوزی یک شلوارک گورکا فکر کنید. سرمایه گذاری خوبی در کمد لباستان خواهد بود.


7. اسنیکرز مینیمال سفید رنگ

امروزه موقعیت‌های زیادی وجود ندارند که نتوانید با کفش‌های اسنیکرز به آن جا بروید. کفش‌های کتانی همه جا وجود دارند، قوانین لباس در دهه گذشته، سختگیری‌ها را کمی کنار گذاشته اند و به سمت کژوال حرکت کرده اند.

در نتیجه، یک جفت اسنیکرز مینیمال ساده و به خصوص سفید رنگ، جای پای ثابتی را در کمد لباس یک آقا دارند، حتی پوشیدن اسنیکرز‌ها با کت‎ شلوار نیز ظاهری جذاب از شما می سازد. تقریباً آن ها را می توانید با هر لباسی که از نظر میزان رسمی بودن کمتر از یک تاکسیدو باشد، بپوشید.

با این حال، برای اینکه یک جفت اسنیکرز با دوام داشته باشید، باید در خرید به کیفیت آن ها توجه کنید.اسنیکرز خوب از نوع مناسبی از چرم یا چرم مصنوعی ساخته می شود. ما توصیه می کنیم برای داشتن قدرت ترکیب شدن بالا، بر روی یک جفت کفش اسنیکرز چرم طبیعی ساده و سفید سرمایه گذاری کنید.

به یاد داشته باشید یک چرم خوب همیشه گران است و عمر طولانی خواهد داشت البته چرم‌های مصنوعی و پلی اورتان نیز گزینه های در دسترس نیز هستند.

برند‌های فست فشن بسیاری از چرم مصنوعی در ساخت اسنیکرز هایشان استفاده می‌کنند و با توجه به باز خوردی که از آنها داشتیه ایم، کیفیت و دوام خیلی زیادی ندارند به همین دلیل یکی از توجه شما را به برند هایی که از چرم طبیعی استفاده میکنند سوق خواهیم داد. ماسیمو دوتی (Massimo Dutti) پیشنهاد ما برای خرید اسنیکرز کی باشد. چرم طبیعی این برند با وجود قیمت بالا تر ارزنده است و سرمایه گذاری خوبی محسوب می شود

8. شلوار لینن

دنیای شلوار ها همیشه جذابیت خاص خود را داشته است. می‌توان گفت شلوارها پایه ساخت هر استایلی هستند. بسیاری از ما، مشکل کمبود شلوارهای متعدد در کمد لباسمان را داریم.

کمد لباس یک آقا نباید فقط از یک جین آبی یا مشکی و یک چینو تشکیل شده باشد بلکه با داشتن شلوارهای متعدد و متفاوت در ساختار و جنس به راحتی خواهید توانست تا پوشش روزانه تان را بسازید.

در تابستان برای خنک ماندن بهتر است از شلوارهایی استفاده کنید که تنگ نباشند و تناسب راسته یا گشادی دارند. لینن به تنفس پذیری پوست شما کمک خواهد کرد، شلوار‌های لینن خود را با طرح‌های متنوعی انتخاب کنید. یک شلوار لینن پیلی دار چه تک پیلی و چه دو پیلی دست شما را در پوشش، باز خواهد گذاشت.

برای داشتن ترکیبهای بیشتر و کژوال، یک شلوار تک پیلی لینن با رنگ کرم یا خاکی به دادتان خواهد رسید.

تنوع را در شلوار های لینن زارا می توانید به وفور ببینید، برای راحتی بیشتر، می توانید یک شلوار لینن کمر کش انتخاب کنید

9.لوفر‌های جیر

لوفر، راه حل بسیار کاربردی، برای تمام مشکلات پوشیدن کفش برای موقعیت‌ها و قوانین لباس پوشیدن است.

آنها راحت‌، همه‌کاره‌ و تطبیق پذیری بیشتری در مقایسه با کفش‌های کتانی دارند و همچنین سختی و خشکی (اشاره به رسمی بودن) کفش‌های دربی یا آکسفورد را ندارند.

لوفر را به جای یک جفت اسنیکرزسفید بپوشید تا ظاهرتان را به سمت پوشش رسمی هدایت کند، یا پیشنهاد دیگری که داریم; لوفر را با لباس‌های شخصی دوزی شده خودتان، ترکیب کنید تا این لباسها را که اغلب کت شلوار یا کت بلیزر هستند، کمی از حالت رسمی خارج کنید و متعادلشان کنید. در کل یک جفت لوفر جیر، شاه کلید برای پوشش اسمارت کژوال است.

derimode یکی از برند های مطرح چرم در ترکیه است که تنوع محصولات و کیفیت آن بسیار زیاد است، یک لوفر جیر از این برند دوام خوبی خواهد داشت.

10.شلوار جین

انواع مختلف جین ها در دنیای استایل وجود دارند که هر کدام ویژگی های بارزی دارند که در ساخت کمد لباستان به شما کمک خواهند کرد.

جین ها چه خام باشند، چه سنگ شور شده و یا اسید شور، همگی می توانند در تابستان پوشیده شوند.

عموماً جین ها در گذشته در دنیای استایل، به عنوان یک پوشش کژوال محسوب می شدند، اما امروزه شاهد آن هستیم که با کت اسپرت و کت بلیزر، نیز پوشیده می شوند.

شلوارجین یا Denim به قدری مهم است که حداقل باید یک جین خوب و با کیفیت در کمد لباس خود داشته باشید. از لحاظ تاریخی، جین یک لباس‌ راحت و برای محل کار محسوب می شد، اما این روزها هیچ چیزمانع شما نمی‌شود که آنها را با آیتم های دیگرنپوشید.

یک پیشنهاد برای تابستان: جین های سنگ شور شده را با یک جفت کفش جیر قهوه‌ای، تی‌شرت ساده مشکی یا سفید بپوشید و یا اگر می خواهید ظاهرتان را تغییر دهید و خلاقیت داشته باشید، یک پیراهن آکسفورد یا Mandarin collar shirtT، یا یک پیراهن یقه کوبایی می تواند جوابگو شما باشد.

برای شلوار های جین، قطعا پیشنهاد ما از برند jack & jones است، این برند یکی ازبا کیفیت ترین و با سابقه ترین برندها در تولید شلوار جین است.

در مقاله‌ی بعدی بیشتر در مورد آیتم های ضروری و پایه‌ای کمد لباستان صحبت خواهیم کرد، شما هم می‌توانید به لیست ما آیتم‌‌های ضروری کمد لباستان را اضافه کنید.

3 نظرات

 • میثاق

  آگوست 16, 2022 - 3:31 ب.ظ

  ممنون
  برای خرید جلیقه رسمی چه برندی رو پیشنهاد میکنید؟؟

  • مجتبی ریحانی

   آگوست 20, 2022 - 11:10 ب.ظ

   سلام به شما، منظورتان از جلیقه رسمی دقیقا چه چیزی میتونه باشه ؟ آیا جلیقه ای که بتوان با کت و شلوار پوشید؟ یا اینکه به صورت تک و سبک پوشش های غیر رسمی ؟

   • میثاق

    آگوست 21, 2022 - 4:52 ب.ظ

    بصورت تک روی پیرهن، فک میکنم پوشش های اسمارت کژوال بشه مثلا(اگر اشتباه نکنم)

پیام بگذارید

در خبرنامه سایت ما عضو شوید

برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها ، تبلیغات و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ثبت نام کنید.
نه ممنون